Prescott College Va găzdui Conferința 2019 a Asociației Educatorilor de Mediu din Arizona, 12 septembrie - 14, 2019

Noua bursă de accesibilitate pentru a sprijini participarea largă și diversă
Logo AAEE

Conferința AAEE din acest an va avea loc 12th-14th septembrie în data de septembrie Prescott College campus, situat în Prescott, Arizona. Dr. Centáe Richards, decan asociat în educație și pregătire profesională la Prescott College va semna la conferința din acest an. Sunt încurajați să participe educatori formali, nonformali și non-tradiționali, precum și orice persoană cu interes în educația de mediu. Înregistrarea completă a conferinței include ateliere de pre-conferință, sesiuni plenare și de desfacere, o excursie pe teren și toate mesele. Mai multe opțiuni de înregistrare sunt disponibile.

Ca unul dintre afiliații 56 din cadrul rețelei de afiliați a Asociației Nord-Americane pentru Educație de Mediu (NAAEE), Asociația Arizona pentru Educație de Mediu (AAEE) susține educatori formali, nonformali și non-tradiționali, oferind programare și conținut pentru o mare varietate. a cetățenilor de toate vârstele, prin dezvoltarea profesională, certificare și instruire și advocacy pentru resurse de stat și federale. Misiunea AAEE este de a Educa, Inspira și Împuternici unul pe celălalt să se implice în mod activ și responsabil în comunitățile noastre ecologic, social și civic. Aflați mai multe, vizitați: arizonaee.org.

Pentru a sprijini educatorii de mediu din Arizona, Prescott College oferă un număr limitat de burse pentru a compensa taxele de înregistrare la conferințe. Bursele de studiu sprijină cei cu resurse limitate, care poate să nu poată participa la conferință fără asistență. Aceste burse sunt menite să contribuie la diversificarea participării la conferință și să asigure incluziunea în comunitatea noastră.

Solicitanții pot include profesioniști din domeniul educației de mediu, profesori și administratori ai clasei K-12, voluntari de masterat (naturaliști și grădinari), facultate universitară / universitară care lucrează cu normă întreagă în educația de mediu sau un domeniu strâns legat, precum și membri ai publicului nereprezentat în domeniul Educației de mediu .

Bursa acordă $ 75 din taxa de înregistrare a conferinței. Termenul limită pentru cererile de burse este August 3, 2019. Solicitanții vor fi anunțați până în august 8th, pentru a se înregistra până la data limită pentru începutul păsărilor de la 15 august.

Pentru instrucțiuni despre cum să vă înregistrați la eveniment și să solicitați bursa, vizitați: https://www.arizonaee.org/event/2019-aaee-conference/